czwartek, 7 lipca 2016

A co jeśli wygaśnie? Część II
Jesteście małżeństwem od niedawna. Każde z Was dba o związek i czuć między Wami chemię. Co zrobić, żeby żar uczucia nigdy nie wygasł? Ba! Żeby rozpalał się jeszcze bardziej... 

. . .


Dzień jak każdy inny od lat. Jest godzina 18:00, piątek. Słychać klucz w zamku i otwieranie drzwi. W drzwiach staje mąż z ogromnym bukietem kwiatów, który niezgrabnie stara się ukryć za plecami. Po cichu zdejmuje buty i próbuje niezauważony przemknąć do salonu. Podświadomie czekałaś na niego już od jakiegoś czasu i poznałaś, że wrócił zanim jeszcze zdążył stanąć przed drzwiami. Przez lata nauczyłaś się już rozpoznawać dźwięk jego samochodu i to charakterystyczne mruczenie silnika wydawane przy parkowaniu. 

Domyślając się jednak co zaraz nastąpi, udajesz zaczytaną i z lekkim uśmiechem patrzysz ślepo w kartki książki. Czujesz delikatne podniecenie, dokładnie takie jakie czułaś jako młoda żona czekając tego wyjątkowego dnia na męża. Jeszcze chwilę temu byłaś rzeczywiście zainteresowana czytaną książką, w końcu to kolejny bestseller Twojego ulubionego autora. Gdy zaczęła się jednak zbliżać pora powrotu męża do domu nie mogłaś już skupić się z podekscytowania i tylko zerkałaś co chwilę na zegarek. 
Cały ten dzień płynął Ci w zasadzie na oczekiwaniu. Od 14 lat, ta wyjątkowa dla Was data tworzy od samego rana wyjątkowy nastrój. Oboje jesteście bardziej uśmiechnięci i nie możecie doczekać się wieczora. Z uśmiechem na ustach przypominasz sobie urywki dnia minionego. Dziś w pracy nawet sama szefowa nie była w stanie wyprowadzić Cię z równowagi. Na jej głupie komentarze odpowiadałaś z uśmiechem na ustach i w zasadzie było Ci obojętne o co tym razem się czepia. Wracając z pracy zrobiłaś ogromne zakupy i odebrałaś dzieci ze szkoły. Gotując obiad sama złapałaś się na radosnym podśpiewywaniu pod nosem. Tanecznym krokiem pozbierałaś wszystkie rozrzucone po domu zabawki i nawet męskie skarpetki pod łóżkiem wywołały u Ciebie uśmiech – pomyślałaś, że mąż chyba na zawsze pozostanie w tej kwestii niereformowalny. Nie przeszkadza Ci to jednak, bo doskonale wiesz, że mąż zawsze ustawia po Tobie buty w przedpokoju. Nikt nie jest idealny myślisz wrzucając skarpetki do pralki.  Z tym samym uśmiechem wspominasz swoją reakcję w trakcie kłótni dzieci – gdybyś codziennie miała tak dobry humor, ich niesnaski nie byłyby w stanie wyprowadzić Cię z równowagi. Dziś też pora obiadu minęła bez większych zawirowań i gdy skończyliście jeść, zabrałaś dzieci do koleżanki u której mają zostać do jutra. Tak, to będzie wasz wieczór. Jak co roku.


Z zamyślenia wyrywa Cię cichy szept męża, który zaszedł Cię od tyłu licząc, że nie zauważyłaś jego powrotu. „Kocham Cię jak już ponad 14 lat” słyszysz i czujesz motyle w brzuchu. Czy to możliwe, że po tylu latach dalej jego głos wywołuje w Tobie takie emocje? Wielki bukiet kwiatów staje przed Twoimi oczami i namiętny pocałunek ląduje na Twoich ustach. Odwzajemniasz pocałunek i nagle oboje leżycie w swoich objęciach na miękkim dywanie. Między pocałunkami pytasz czy jednak mąż nie chciałby zjeść obiadu, ale w odpowiedzi słyszysz, że najpierw chciałby spróbować deseru. Upewniwszy się, że jesteście sami znów zatapia się w Tobie bez pamięci... Dalsza część wieczoru również zapowiada się wspaniale. W kuchni czeka na Was przygotowana przez Ciebie kolacja przy świecach, po której mąż zabiera Cię z domu obiecując wspaniałą niespodziankę. Po romantycznym wieczorze nad rzeką i tańcach w Waszym ulubionym klubie wracacie szczęśliwi do domu. Długa rozmowa przy winie i świecach na kanapie, podczas której rozmawiacie o swoich planach i marzeniach jest tym co uwielbiasz z nim robić. Te chwile mają swój niepowtarzalny urok. 

Tego dnia zasypiacie w swoich objęciach nad ranem. Patrzysz na te posiwiałe na końcówkach włosy i czujesz, że kochasz go każdego roku coraz mocniej. Przytulasz swoją twarz do jego klaty, w głowie słyszysz słowa przysięgi małżeńskiej, które składaliście sobie 14 lat temu i jesteś jeszcze bardziej pewna, że dokonałaś słusznego wyboru. Zamykasz oczy i szeptasz do śpiącego męża, że jesteś najszczęśliwszą kobietą na świecie. Nie zdajesz sobie sprawy, że on myśli teraz o tym samym… 

Ciąg dalszy nastąpi...

Copyright © Szablon wykonany przezBlonparia