sobota, 16 lipca 2016

Milczenie początkiem końcaMówią, że milczenie jest złotem.
Moim zdaniem jednak milczenie jest początkiem końca...

Sama należę do osób, które dużo mówią. No dobra. Jestem gadułą! Ale uważam to za zaletę, ponieważ dzięki temu, że jestem typowym ekstrawertykiem potrafię dogadać się z każdym i wielokrotnie uratowało to moje relacje z ludźmi. Dla mnie nie ma tematów tabu i myślę, że będę starać zaszczepić to w swoim dziecku.
Wierz mi, gdyby nie rozmowa, moje małżeństwo może wcale nie doszłoby do skutku, a jeśli nawet, to obawiam się, że nie obylibyśmy się bez wielu bardzo mocnych kryzysów. 

Co ma rozmowa do związku?

Otóż bardzo dużo! Gdy opadną pierwsze motyle w brzuchu na widok ukochanego i w związek wkradnie się rutyna, na światło dzienne zaczynają wychodzić problemy, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Wielokrotnie zaczyna nas coś po prostu wkurzać w drugiej osobie, jej wady mogą sprawić, że zanim otworzy jeszcze usta Ty już jesteś na niego zła. Czy nie miałaś w swoim związku takich chwil, kiedy miałaś ochotę udusić swoje faceta? Najgorsze co w takiej chwili można zrobić to awantura, bądź właśnie... milczenie! Myślę, że obie opcje są kiepskie. Natomiast milczenie jest zdecydowanie gorsze! Głośna kłótnia, wymiana zdań a potem możesz już przejść do przyjemnej części - godzenia ;) 
Jeśli raz przemilczysz coś, co można było na spokojnie wytłumaczyć to w przyszłości może wejść Ci to w nawyk. Ile tak wytrzymasz? Rok? Dwa? A co potem? Tłumione i przemilczane negatywne emocje będą kumulować się w głowie i jeśli nie znajdą ujścia kiedyś po prostu wybuchną. I ten wybuch może być milion razy gorszy niż zwykła kłótnia bądź rozmowa, która dziś wydaje Ci się niepotrzebna. Czasem przemilczane tematy sprawiają, że po jakimś czasie coś w człowieku pęka i jeśli będziesz się z tym męczyć, podczas gdy Twój partner nie będzie miał nawet zielonego pojęcia o istnieniu tego problemu może to być początek końca tego co jest między Wami. A przecież problemy są po to by je rozwiązywać, nie po to by niszczyć coś pięknego. 

Zastanów się czy rzeczywiście warto milczeć!*http://kobietapo30.pl/samotna-w-malzenstwie/

Copyright © Szablon wykonany przezBlonparia