wtorek, 21 lutego 2017

Często mamy z tym problem...

Często mamy z tym problem...

Jeśli Ty też to robisz musisz wiedzieć, że w ten sposób nigdy nie osiągniesz zamierzonych celów, zawsze będziesz rozkojarzona i nie dasz z siebie wszystkiego a co za tym idzie, nigdy nie będziesz zadowolona z efektów. 


Często łapię się na tym, że robię milion rzeczy na raz. Nie przeczę, że w pewnych momentach jest to korzystne, a wręcz konieczne. Prasując mogę smsować z koleżanką, jednym okiem pilnować śpiącego dziecka a drugim zerkać na kolejny odcinek ulubionego serialu. Gorzej jednak jeśli zaczynam łączyć rzeczy, na których powinnam skupić się na 100%. 

Nie wiem jak Ty, ale ja, gdy wreszcie znajdę jakąś chwilę dla siebie chciałabym zrobić wszystko na raz: napisać post, poćwiczyć angielski, zrobić trening. Dobrze gdyby w tym wszystkim znaleźć czas dla męża i dobrą książkę. 

Efekt jest zazwyczaj marny. 

Zamiast skupić się na jednej czynności, żeby wykonać ją dobrze, by przyniosła zadowalający skutek, rozdrabniam się na wiele, myślę o milionie kolejnych spraw. Bardzo często rozpoczynam kilka postów za jednym razem i nie dokańczam żadnego, uczę się angielskiego nieefektywnie, bo przerywam w międzyczasie trenując. Nie wspomnę już o tym, że ten trening też co chwilę przerywany jest jakimś innym zajęciem, które wpadnie mi do głowy. 

No właśnie, ten multitasting wcale nie jest taki efektywny gdy połączysz niewłaściwe czynności.

Wydaje mi się, że są sprawy, które można wrzucić do jednego worka i wykonywać jednocześnie. To te, które nie wymagają od nas skupienia, pełnego zaangażowania i koncentracji. Niestety wiele osób, łączy ze sobą czynności, którym powinno się poświęcić całkowicie. 
Ile jest kobiet, które zajmując się dzieckiem rozmawiają przez telefon albo oglądają telewizję. Ile osób uczy się do kolokwium przy serialu. Zastanów się co dajesz w takiej chwili swojemu dziecku, albo ile zapamiętasz materiału. 

Naucz się oddawać całą siebie czynnościom, które tego  wymagają i dawaj z siebie wszystko. Czasem to jedyna droga, by coś osiągnąć...Jeśli podobał Ci się mój tekst udostępnij go lub zostaw komentarz, a  będę wiedziała, że moja praca ma sens. Twój gest to ogromna motywacja do dalszego pisania!

Copyright © Szablon wykonany przezBlonparia